Stomatolog dziecięcy Bydgoszcz

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzieci należą do najbardziej wymagających pacjentów, a wizyty u stomatologa, nawet jeśli odbywają się prywatnie, nierzadko są dla nich ogromnym przeżyciem i stresem. Dlatego w naszej klinice stomatologicznej w Bydgoszczy dokładamy wszelkich starań, aby każdy mały pacjent został otoczony życzliwą i kompleksową opieką dentystyczną już od najmłodszych lat życia.

Celem naszej placówki jest świadczenie szerokiej gamy usług z zakresu stomatologii dziecięcej na najwyższym poziomie. Nasi lekarze dbają o to, aby każda wizyta przebiegała w miłej i bezstresowej atmosferze, a mali pacjenci czuli się w gabinecie w pełni komfortowo. Dzięki temu, że w naszym zespole znalazł się nie tylko dentysta, ale także doświadczony laryngolog, możemy zaoferować kompleksową opiekę stomatologiczną zarówno dzieciom, jak i młodzieży.

Dentysta dziecięcy w klinice Wident leczy oraz diagnozuje między innymi:

 • próchnicę zębów mlecznych i stałych,
 • wady rozwojowe uzębienia,
 • schorzenia miazgi zębowej,
 • urazowe uszkodzenia zębów,
 • choroby tkanek około wierzchołkowych zęba,
 • schorzenia przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej.

Kiedy warto odwiedzić dentystę dziecięcego?

Nie wszyscy rodzice zdają sobie sprawę, że każde dziecko już od pierwszych lat życia powinno znajdować się pod fachową opieką stomatologa dziecięcego, nawet w sytuacji, kiedy jego zęby są pozornie zdrowe. Zaleca się, aby pierwsza wizyta odbywa się po wyrośnięciu pierwszych zębów mlecznych, a więc między piątym a dziesiątym miesiącem życia. Specjalista oceni, czy rozwój jamy ustnej przebiega prawidłowo, a w sytuacji, gdy zauważy jakiekolwiek nieprawidłowości, skieruje do innego lekarza, np. do laryngologa. Rodzicom udzieli natomiast cennych wskazówek dotyczących higieny pierwszych zębów.

Do dentysty dla dzieci warto wybrać się w szczególności, kiedy u malucha zaobserwowaliśmy:

 • stany zapalne oraz zaczerwienienia dziąseł,
 • początki próchnicy,
 • obrzęk lub bolesność uciskową dziąseł,
 • widoczne wady zgryzu,
 • nieprzyjemny zapach z ust,
 • odsłonięte szyjki zębowe.

Do stomatologa dziecięcego nie jest potrzebne skierowanie. Wizyta w naszej klinice odbywa się w prywatnym gabinecie, w komfortowych i przyjaznych warunkach.

Stomatolog dziecięcy – jak przygotować malucha do wizyty?

Dzięki dynamicznemu postępowi technologicznemu współczesna stomatologia dziecięca w niczym nie przypomina już tej sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Dzisiaj w klinikach dla dzieci zatrudniani są specjaliści pełni empatii, życzliwości oraz poczucia humoru, a gabinety są wyposażane w kolorowe zabawki, fotele przystosowane do potrzeb najmłodszych, ekrany do wyświetlania bajek itp. Nie mniej jednak istotne znaczenie ma także samo przygotowanie malca do wizyty u dentysty dziecięcego.

Przed odwiedzeniem stomatologa warto porozmawiać z pociechą o tym, jak ważne jest dbanie o zęby i leczenie tych, które zostały zaatakowane przez próchnicę. Najlepiej, gdy rodzicowi uda się przedstawić wizytę w gabinecie w formie przygody, w której trakcie maluch będzie mógł zobaczyć, jak pracuje dentysta, jak wygląda fotel itp. Pod żadnym pozorem nie można straszyć, gdyż wówczas można osiągnąć efekt zupełnie odwrotny od zamierzonego, a więc zniechęcić dziecko do wizyty w klinice stomatologicznej.