Wybielanie zębów Bydgoszcz

Nieestetyczne przebarwienia zębów to problem, z jakim zmaga się bardzo wiele osób. Mogą je powodować czynniki wewnętrzne – wynikające np. z urazów czy brania leków lub zewnętrzne, czyli powstające z odkładania się osadów i barwników pochodzących z ciemnych napojów (np. czerwonego wina, kawy, soku z czarnej porzeczki), żywności, tytoniu. Mogą one być powierzchniowe, czyli pojawiać się na szkliwie i likwidowane przez szczotkowanie oraz profilaktyczne czyszczenie zębów w gabinecie stomatologicznym. Przebarwienia zewnętrzne są też głębokie, a więc odkładają się w zębinie i wówczas jedynym sposobem na ich pozbycie się jest wybielanie zębów. To jeden z zabiegów, jakie oferuje współczesna stomatologia estetyczna. Wybielanie zębów można wykonać prywatnie w naszej klinice w Bydgoszczy.

Skuteczne wybielanie zębów w krótkim czasie

Decydując się na wizytę w naszej klinice, można wybrać wybielanie zębów za pomocą specjalnego preparatu o wysokim stężeniu. Zazwyczaj wystarczą zaledwie dwie sesje, w odstępie tygodnia a efekt jest widoczny. Zabieg poprzedza szczegółowy wywiad przeprowadzony przez stomatologa, ustalenie ewentualnych przeciwwskazań, dokładnego koloru zębów oraz możliwego efektu wybielania.

Kiedy zdecydować się na wybielanie zębów?

 • niezadowolenie z koloru swoich zębów i chęć jego zmiany,
 • planowane ważne uroczystości – np. wesele, bankiet itd.

Przeciwwskazania

 • wiek poniżej 16 roku życia,
 • kobiety w ciąży (ze względu na stan dziąseł),
 • choroby dziąseł i przyzębia,
 • nałogowe palenie papierosów,
 • uczulenie na składnik preparatu,
 • nadwrażliwość zębów,
 • obnażenie szyjek i korzeni zębów,
 • duża liczba wypełnień w zębach przednich,
 • starcia i pęknięcia szkliwa,
 • rozległa próchnica,
 • leczenie ortodontyczne – nie wcześniej niż 4-6 tygodni po zdjęciu aparatu stałego,
 • zęby martwe.

Aby zabieg wybielania zębów przyniósł jak najlepsze efekty, zaleca się wcześniej wykonać profesjonalne oczyszczanie zębów w gabinecie stomatologicznym - najlepiej 2 tygodnie przed. Polega ono na:

 • usunięciu kamienia,
 • piaskowaniu,
 • polerowaniu zębów.

  

Cennik wybielania zębów

Cennik wybielania zębówKoszt
Wybielanie pojedynczych zębów martwych100,00 zł każda wizyta
Wybielanie w gabinecie50,00 zł/ za każdy ząb
Wybielanie met. Nakładkową500,00 zł + cena żelu

Przy wybielaniu zębów  niepotrzebne jest żadne znieczulenie, a cały zabieg trwa około 40 minut. Po zastosowaniu tej metody zaleca się stosowanie fluorowych płukanek lub past znoszących nadwrażliwość.

Polecamy także wybielanie zębów za pomocą profesjonalnie wykonanych w naszym gabinecie specjalnych nakładek oraz żelu, który się do nich aplikuje. Kuracja nakładkowa trwa od 5 dni do 2 tygodni, a efekt jest porównywalny do tego, który osiąga się lampą. Nie jest to jednak metoda polecana kobietom w ciąży i karmiącym oraz osobom chorym na epilepsję lub chorobę Parkinsona i cierpiącym na nadwrażliwość zębów. Przed zabiegiem zaleca się także ich oczyszczenie.

Wybielanie zębów to zabieg bezpieczny, a stosując po jego wykonaniu tzw. białą dietę (czyli składającą się z pokarmów niebarwiących) można przez długi czas cieszyć się pięknym uzębieniem. Biały uśmiech daje większe poczucie pewności i atrakcyjności.

Przed zabiegiem wybielania zębów

Decydując się na profesjonalne wybielanie zębów w naszej klinice stomatologicznej w Bydgoszczy, warto wiedzieć, że przed zabiegiem konieczne jest odpowiednie przygotowanie uzębienia. Oznacza to, że musi być ono przede wszystkim wyczyszczone z kamienia oraz płytki nazębnej, ponieważ aplikowanie preparatów wybielających na osady znajdujące się na zębach nie ma żadnego sensu.
Co więcej, zarówno zęby, jak i dziąsła muszą być zdrowe. Większe ubytki należy bezwzględnie wyleczyć. W sytuacji, kiedy w obrębie jamy ustnej pojawią się jakiekolwiek zmiany mogące świadczyć o osłabieniu organizmu lub obecności wirusa (np. opryszczka, pleśniawki, afty), wówczas należy odczekać do momentu całkowitego wygojenia zmian. Zabieg wybielania nie jest także zalecany osobom po ekstrakcji zęba (należy odczekać minimum miesiąc).
Warto też sprawdzić, czy nie występują inne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Do tych najczęściej spotykanych należą: aparat ortodontyczny (do 6 miesięcy po zdjęciu), niedorozwój szkliwa oraz zęby mleczne.

Wskazania po zabiegu wybielania

Chcąc uzyskać optymalny efekt likwidacji przebarwień na zębach, należy bezwzględnie przestrzegać wskazań po zabiegu. Przede wszystkim w celu utrwalenia rezultatu przez dwie doby po wybielaniu zębów należy zrezygnować ze spożywania potraw oraz napojów zawierających barwniki. Tuż po zabiegu szkliwo jest odwodnione i lekko porowate, dlatego łatwiej wchłania substancje barwiące mogące pochodzić, chociażby z czerwonego wina, herbaty, kawy, ketchupu, soków owocowych itp. Przez około dwadzieścia cztery godziny od zabiegu należy też unikać przyjmowania bardzo gorących lub zimnych posiłków (może wystąpić przejściowa nadwrażliwość). Dolegliwości bólowe mogą wystąpić w szczególności przy gwałtownych zmianach temperatury, ale także przy spożywaniu potraw kwaśnych i ostrych. Nadwrażliwość po zabiegu wybielania zębów zwykle ustępuje samoistnie w ciągu dwóch-trzech dni.

Zalecenia po zabiegu wybielania

Trwałość przeprowadzonego prywatnie w naszej klinice stomatologicznej w Bydgoszczy zabiegu wybielania zębów w dużej mierze uzależniona od indywidualnego trybu życia pacjenta. Chcąc przez jak najdłuższy czas cieszyć się naturalnie białym uzębieniem, warto pamiętać nie tylko o przestrzeganiu tzw. białej diety, ale także mieć na uwadze, by:

 • stosować pasty wybielające polecone przez lekarza stomatologa, które będą zawierać w składzie delikatne związki podtrzymujące efekt wybielający,
 • systematycznie poddawać się zabiegowi usuwania kamienia,
 • do czyszczenia zębów używać miękkiej szczoteczki, gdyż zbyt twarde włosie może przyczynić się do ścierania szkliwa, a co za tym idzie, do utraty efektu wybielania zębów,
 • stosując płyn do płukania ust, zwrócić uwagę, czy nie zawiera w swoim składzie alkoholu.